2020 Sürdürülebilirlik Raporu
ANA SAYFA | EN
Sosyal Yaşam

Çalışanlarımızın motivasyonlarını artırmak, iş yaşamlarını sosyal faaliyetlerle de zenginleştirmek amacıyla çeşitli sosyal olanaklar, aktivite ve fırsatlar sunuyoruz. Tofaş çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturdukları 22 kulüp ve 16 spor dalında yer alan takımlar, bu etkinliklere 15.000’in üzerinde çalışan ve yakını katılmıştır. Pandemi nedeniyle faaliyet sayısında azalma gerçekleşmiş, bazı faaliyetler çevrimiçi olarak yapılmıştır

Çalışanlarımızdan oluşan futbol, voleybol, basketbol, tenis, bowling, satranç, yüzme, atletizm, masa tenisi, bisiklet ve yelken takımları, her yıl düzenlenen Koç Spor Şenliği’nde ve şirketler arası organizasyonlarda yer almaktadır.

Mustafa V. Koç Spor Salonu içerisinde bulunan fitness salonu, basketbol sahaları ve masa tenisi alanı sporseverlere hizmet sunmaktadır. Tofaş Spor Kulübü, çalışan çocukları için basketbol, futbol, voleybol ve yüzme branşlarında spor olanakları sağlamaktadır. İstanbul Genel Merkez’de de bütün çalışanların kullanımına açık bir spor salonu bulunmaktadır.

Her yıl ortalama 300 kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda etkinlik düzenlenmekte; konser, sergi, gösteri ve konferansları içeren bu etkinliklere 50 binin üzerinde çalışan ve yakını katılım sağlamaktadır.