2017
Sürdürülebilirlik Raporu
EN
Menu
Araçlarda Dijitalleşme

Araçlarda dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında, araçlar üzerindeki elektronik ünitelerin birbirleri arasında haberleşmesine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların en başında gelen; otomobil ile sürücüyü birbirine bağlayan yeni teknoloji “Fiat Yol Arkadaşım & Connect” üzerinde çalışmalar 2017 yılında yoğun olarak devam etti. Araç kullanıcıları ile araçlarını “bağlanabilirlik” (connectivity) teknolojisiyle birleştirmeyi hedefleyen bu proje, akıllı telefon veya bilgisayar aracılığıyla araç sahiplerinin otomobillerine uzaktan bağlanabilmelerine olanak tanıyor. Proje aynı zamanda Tofaş’ın, açık inovasyon tarafında, bir start-up işbirliği ile pazara sunduğu ilk ürün olma niteliği taşımaktadır.

Fiat Yol Arkadaşım & Connect

Dijitalleşme stratejilerimiz doğrultusunda, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarından yola çıkarak oluşturulan Fiat Yol Arkadaşım Platformu müşterilerimizin araçları ile olan ilişkilerine ve Tofaş’ın müşteri iletişimine yeni bir boyut kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Platform, müşteri beklentilerini daha doğru bir şekilde anlamayı ve buna uygun ürün ve hizmetler geliştirmeyi mümkün kılıyor. Platform sayesinde oluşacak veriler ile müşterilerimizi, hayatlarını kolaylaştıracak yeni fonksiyonlarla buluşturmayı hedefliyoruz. 2017 yılında yoğun olarak çalışmaları devam eden, Tofaş bünyesinde geliştirilen ve sınıfındaki ilk uzaktan erişim teknolojisi olan Fiat Yol Arkadaşım Connect projesi 2018 yılında tamamlanacaktır.

Fiat marka araç sahipleri platforma ücretsiz olarak giriş yaparak; araç özellikleri, servis geçmişleri, bakım hatırlatmaları, kampanya, kullanım kılavuzları, servis noktaları, acil durum numaraları gibi bilgilere erişebilmektedir. Müşterilerimiz, Fiat Yol Arkadaşım & Connect hizmetini satın aldıklarında ise araçları ile anlık bağlantı kurarak anlık ikaz bildirimlerine ulaşabilmektedirler. Araç üzerinden minimum enerjiyi kullanacak şekilde tasarlanan sistem bu bakımdan verimlilik avantajı da sağlamaktadır.

Grafik Analiz Dosyalar Önceki