2017
Sürdürülebilirlik Raporu
EN
Menu
İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği kültürünü sürekli iyileştirerek, sürdürülebilir “sıfır iş kazası” hedefine ulaşmayı taahhüt ediyoruz. Güvenli çalışma alanlarıyla sürdürülebilir iş güvenliği kültürü yaratıyor, işletme sınırları dahilindeki tüm insan kaynağını yaralanmalardan ve sağlık bozulmalarından korumayı amaçlıyoruz. WCM yönetim modelinde ilk sırada yer alan İSG alanında, FCA bünyesinde örnek gösterilen uygulamalara imza atıyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği alanındaki çalışmalarımız, MESS tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Yarışması’nda “Altın Eldiven” kategorisinde iki yıl üst üste birincilikle ödüllendirildi.

Tofaş’ta İSG konularını Çevre, Sağlık ve İş Güvenliği Müdürlüğü´ne bağlı olan İş ve Yangın Güvenliği Yöneticiliği birimi vasıtasıyla yürütüyoruz. İSG süreçlerine Dünya Klasında İş Güvenliği ve Tofaş İSG Politikası doğrultusunda yön veriyor, OHSAS 18001, WCM İş Güvenliği Standardı, Fiat Safety Standartları ve Tofaş Müteahhit Prosedürü metodolojileri ile süreç ve uygulamalarımızı destekliyoruz.

Dünya Klasında Üretim (WCM) yönetim modelinde iş güvenliği unsuru ilk sırada yer almaktadır. Tofaş olarak, bu konuda FCA bünyesinde örnek olarak gösterilen uygulamalara imza atıyoruz. Fark yaratan uygulamalarımızı incelemek adına pek çok firma fabrikamızı ziyaret etmektedir.

Dünya Klasında İş Güvenliği faaliyetlerine başladığımız 2006 yılından bu yana Kayıp Günlü Kazalanma (LTA) frekansını %93 oranında azalttık.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim ve Uygulamaları

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bilinç ve farkındalık yaratmak amacıyla çalışanlarımıza ve müteahhit firma çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. 2017 yılında bu kapsamda, 8.934 Tofaş çalışanına 66.306 kişi*saat, 8.947 müteahhit firma çalışanına 6.710 kişi*saat İSG eğitimi verdik.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusu hakkında detaylı bilgiye ve Tofaş İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasına http://www.tofas.com.tr/tr/surdurulebilirlik/Pages/IsSagligiveGuvenligi.aspx adresinden ya da http://ir.tofas.com.tr adresi üzerinden interaktif olarak da yayınladığımız 2017 Tofaş Faaliyet Raporu’ndan ulaşabilirsiniz.

Grafik Analiz Dosyalar Önceki