2017
Sürdürülebilirlik Raporu
EN
Menu
Yetkili Bayi ve Servis Ağı

Tofaş’ın ileri lojistik ve dağıtım yetkinliği, gelişmiş satış sonrası hizmet olanakları, bayileri ile kurduğu uzun soluklu ve güvene dayalı iş ilişkileri; önemle üzerinde durduğu müşteri memnuniyetini sürekli yükselten etkenlerdir.

Tofaş’ın temsil etmekte olduğu markaların bayi ağı; satış, servis, yedek parça olarak yapılandırılmıştır. Tofaş bayi ağının tamamına yakını entegre tesis olarak müşterilere hizmet vermektedir. 3S olarak tanımlanan bu bayi ağı yapısı, aynı alanda sıfır araç satışı ve satış sonrası hizmetleri birlikte sunmaktadır. Bunun yanı sıra kasko, trafik sigortası, araç kredisi gibi hizmetler de birçok Tofaş bayisinde müşterilere sunulan hizmetler arasındadır.

Fiat, Alfa Romeo ve Jeep® markalarına hizmet veren Tofaş bayi ağında 2017 yılı itibariyle, 77 adet Fiat, 15 adet Alfa Romeo‑Jeep® ana bayisi bulunmaktadır. Toplam 111 satış ve 128 servis noktasıyla müşterilerine hizmet veren Fiat markası, satış ve servis yaygınlığı bakımından Türkiye’de ilk üç marka arasında yer almaktadır. Fiat bayi teşkilatında, 5.270 kişi istihdam edilmektedir. İşlerinde sektör ortalamasının üzerinde tecrübeye sahip, uzun yıllardır bu markalara yatırım yapmış bayilerden oluşan Alfa Romeo‑Jeep® bayi teşkilatında ise toplam 325 kişi çalışmaktadır.

Grafik Analiz Dosyalar Önceki