2017
Sürdürülebilirlik Raporu
EN
Menu
Sosyal Yaşam

Çalışanlarımıza sağladığımız sosyal olanakların iş başarılarına da olumlu yansıyacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda, çalışanlarımıza sosyal yaşamlarını zenginleştirmelerine yardımcı olacak aktivite ve fırsatlar sunuyoruz.

Tofaş çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturdukları 13 kulüp ve 15 spor dalındaki takımlar faaliyetlerini aktif olarak sürdürmektedir. Spor takımlarımız Koç Spor Şenliği’nde ve Fiat GAMES, CorriFiat gibi kurumlar arası spor organizasyonlarına katılım sağlamaktadır. Sosyal faaliyet toplulukları, konser, sergi, gösteri ve konferans gibi yılda ortalama 300 kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik düzenlenmektedir. Her yıl 50 binin üzerinde çalışan ve yakını etkinliklere katılım sağlamaktadır.

Tofaş Spor Kulübü, çalışan çocukları için yüzme, basketbol, futbol yaz okulları açarak çocuklar için de spor olanakları sağlamaktadır. Bütün çalışanların kullanımına açık Bursa'da Mustafa V. Koç Spor Salonu ve İstanbul Genel Merkez’de bir spor salonu bulunmaktadır.

Tüm çalışanlar ve aileleri yılda bir kez düzenlenen Tofaş Günü’nde bir araya gelerek büyük bir aile olmanın mutluluğunu paylaşmaktadır. Tofaş Fabrikası’nda bulunan sosyal tesislerde, tüm çalışanlar aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme imkanı bulmaktadır.

Bu faaliyetlerin yanı sıra hem Tofaş Fabrikası’nda hem de Genel Merkez’de verilen genel sağlık hizmetlerine ek olarak, çalışanlarımıza randevulu diyetisyen hizmeti sunuyoruz.

Grafik Analiz Dosyalar Önceki